Horský bicykel LAPIERRE Prorace CF 9.9 2025 Blue Crush
Kód: SCHDLR-LPJTA430 SCHDLR-LPJTA470 SCHDLR-LPJTA510 Zvoľte variantSúvisiaci tovar
Podrobný popis
Horský bicykel LAPIERRE Prorace CF 9.9 – pánsky XC závodný bicykel 29"LAPIERRE Prorace CF 9.9 je vrcholný pretekársky pánsky horský bicykel 29" s karbónovým rámom Carbon UD SLI Team, vyvinutým špeciálne pre XC disciplíny, kde každý gram a každá watt rozhoduje. Bezdrôtové radenie SRAM X0 Eagle AXS T-Type 12s spolu s vidlicou RockShox SID SL Ultimate 100 mm a kolesami Lapierre XC SL Carbon kladú tento bicykel na čelo MTB bicyklov najvyššej kategórie. Pri testovaní v praxi sme ocenili najmä tuhosť rámu v záberových situáciách a bezhlučnú presnosť T-Type pohonu, ktorá na rozdiel od klasického Eagle nevyžaduje manuálne doladenie napätia reťaze. Nosnosť bicykla vrátane jazdca je 120 kg. |
![]() |
![]() |
Vidlica RockShox SID SL Ultimate 100 mm a karbónový rám Carbon UD SLI TeamRám Carbon UD SLI Team využíva patentovanú technológiu 3D Tubular, ktorá oddeľuje priame spojenie sedlovej vzpery s hornou rámovou trubkou – výsledkom je tlmenie chvenia medzi sedlom a riadidlami bez straty tuhosti v záberoch. V praxi to znamená, že aj na dlhých XC pretekoch s kamenitým terénom ruka a chrbát menej tŕpnu než na konvenčných karbónových rámoch tej istej hmotnostnej triedy. Kabeláž je plne integrovaná vo vnútri rámu, pričom vstup káblov vedie cez hlavovú trubicu – rám tak pôsobí čisto, vzdušne a znižuje riziko mechanického poškodenia vedenia pri páde alebo preprave. Riadidlá FSA SL-K Flat 740 mm sú vyrobené technológiou C.S.I., ktorá kombinuje maximálnu pevnosť s mimoriadne nízkou hmotnosťou – pri testovaní sme namerali žiadnu nežiaducu ohybnosť ani pri prudkých smerových zmenách v klesaní. |
Pohon SRAM X0 Eagle AXS T-Type 12sVidlica RockShox SID SL Ultimate 3Pos Race Day Remote so zdvihom 100 mm a osou 15×110 mm Boost je navrhnutá čisto pre rýchlosť na XC tratiach: systém Twistloc Ultimate 3pos umožňuje jazdcovi za jazdy prepínať medzi otvorením, polovičným blokovaním a úplným blokovaním bez toho, aby odtrhol ruku od riadidiel. Plášte Maxxis Rekon Race EXO 29×2.35, 120TPI, 3C MaxxTerra poskytujú vyváženie trakcie a nízkej valivosti, ktoré sme overili na suchých aj mierne mokrých XC tratiach. Pohon tvorí kazeta SRAM XG1275 T-Type 10-52s spárovaná s prehadzovačkou SRAM X0 Eagle AXS T-Type 12s a reťazou SRAM X0 T-Type – celý systém komunikuje bezdrôtovo cez AXS Pod a reaguje na príkaz rýchlejšie, ako klasické lanové radenie zvládne preniesť pohyb páky na prehadzovačku. Kľuky SRAM X0 Eagle T-Type DUB 34T sú dostupné v dĺžke 170 mm pre veľkosť S a 175 mm pre M, L, XL; stredové zloženie Press Fit 92 zaručuje minimálnu hmotnosť ložiskového uzla. Brzdy SRAM Level Silver Stealth 2-piest s kotúčmi Centerline X 180/160 mm ponúkajú spoľahlivý, dostatočne modulovateľný dávkovateľný výkon aj na dlhých technických zjazdoch. |
![]() |
![]() |
Pre koho je LAPIERRE Prorace CF 9.9?Tento pánsky horský bicykel 29" je určený pre ambicióznych XC pretekárov a vrcholných hobby jazdcov, ktorí chcú skutočný závodný nástroj bez kompromisov. Na štarte XC pretekov ocenite nízku hmotnosť karbónového rámu a okamžitú odozvu bezdrôtového pohonu SRAM AXS; na dlhých maratónoch s prevýšením 2 000 m+ ocenite 3D Tubular tlmenie vibrácií a blokáciu vidlice RockShox SID SL jedným pohybom zápästia. Bicykel je vhodný pre jazdcov s nosnosťou do 120 kg vrátane bicykla, čo je nutné zohľadniť pri výbere veľkosti rámu. |
Výhody produktu
Otázky a odpovede
Technické parametre
| Rám | Carbon UD SLI Team |
|---|---|
| Materiál | Carbon |
| Vidlica | RockShox SID SL Ultimate 3Pos Race Day Remote 15x110, 44mm offset + Twistloc Ultimate 3pos |
| Zdvih predný | 100 mm |
| Hlavové zloženie | FSA Integrated |
| Prehadzovačka | SRAM X0 Eagle AXS T-Type 12s |
| Radenie | SRAM AXS Pod 12s |
| Počet rýchlostí | 1x12 |
| Kazeta | SRAM XG1275 T-Type 10-52s |
| Reťaz | SRAM X0 T-Type |
| Kľuky | SRAM X0 Eagle T-Type DUB 34T 170mm (S), 175mm (M, L, XL) |
| Stredové zloženie | SRAM DUB MTB Wide, Press Fit 92 |
| Brzdy | SRAM Level Silver Stealth 2 pistons, rotors Centerline X 180/160 mm |
| Brzdové páky | SRAM Level Silver |
| Vypletené kolesá | Lapierre XC SL Carbon |
| Plášte | Maxxis Rekon Race EXO 29x2.35 120TPI, 3C MaxxTerra |
| Sedlovka | Lapierre Carbon, 27.2 x 400 mm, 0 mm offset |
| Sedlo | Fizik Argo Vento X 140 |
| Predstavec | Lapierre Alloy, A-head, 7˚ |
| Riadidlá | FSA SL-K Flat 740mm |
| Gripy | Lapierre Grips |
| Veľkosť kolies | 29 |
| Nosnosť (vrátane bicykla) | 120 kg |
Prečo nakúpiť u nás
Objednávku odošleme čo najskôr, bezpečne zabalenú.
Autorizovaný servis BOSCH, Shimano a Panasonic.
Rodinná firma so silným zázemím a odborným prístupom.
Osobné poradenstvo, servis a možnosť vyskúšania bicykla – viac v našej predajni.
Potrebujete poradiť?
Neváhajte nás kontaktovať
Dodatočné parametre
| Kategória: | Bicykle |
|---|---|
| Predná Vidlica: | ROCK SHOX |
| Prehadzovačka: | Sram X0 Eagle AXS |
| Typ bicykla: | Horský bicykel |
| Veľkosť kolesa: | 29" |
| Vidlica systém: | Vzduchová |
| Výška od: | 168 |
| Výška do: | 178 |
| Farba: | Modrá |
| Nosnosť (vrátane bicykla): | 120 |
| Veľkosť kolies: | 29 |
| Gripy: | Lapierre Grips |
| Riadidlá: | FSA SL-K Flat 740mm |
| Predstavec: | Lapierre Alloy, A-head, 7˚ |
| Sedlo: | Fizik Argo Vento X 140 |
| Sedlovka: | Lapierre Carbon, 27.2 x 400 mm, 0 mm offset |
| Plášte: | Maxxis Rekon Race EXO 29x2.35 120TPI, 3C MaxxTerra |
| Vypletené kolesá: | Lapierre XC SL Carbon |
| Brzdové páky: | SRAM Level Silver |
| Brzdy: | SRAM Level Silver Stealth 2 pistons, rotors Centerline X 180/160 mm |
| Stredové zloženie: | SRAM DUB MTB Wide, Press Fit 92 |
| Kľuky: | SRAM X0 Eagle T-Type DUB 34T 170mm (S), 175mm (M, L, XL) |
| Reťaz: | SRAM X0 T-Type |
| Kazeta: | SRAM XG1275 T-Type 10-52s |
| Počet rýchlostí: | 1x12 |
| Radenie: | SRAM AXS Pod 12s |
| Prehadzovačka: | SRAM X0 Eagle AXS T-Type 12s |
| Hlavové zloženie: | FSA Integrated |
| Zdvih predný: | 100 |
| Vidlica: | RockShox SID SL Ultimate 3Pos Race Day Remote 15x110, 44mm offset + Twistloc Ultimate 3pos |
| Materiál: | Karbon |
| Rám: | Carbon UD SLI Team |
| Rok: | 2025 |
| Year: | 2025 |







