Telefón054/4722742 Mobilný telefón0904 089 272 Po-Pia 09:00-16:00 / Obedňajšia prestávka: 12:00-13:00 hod.

Ako spojazdniť bicykel po vybalení

 

Každý bicykel je pred odoslaním odborné zložený, nastavený, skontrolovaný a odskúšaný.
Aby sme vám mohli bicykle poslať, je potrebné po nastavení a skontrolovaní z neho odmontovať:bicykel_v_skatuli.jpg

1. predné koleso
2. riadidlá
3. pedále
4. sedadlo so sedlovkou

Pri doručení si skontrolujte škatuľu, či na nej nie sú známky poškodenia, ktoré mohlo nastať počas manipulácie a prepravy.


Po vybalení bicykla odstráňte ochranné fólie a pripravte si  náradie potrebné na jeho poskladanie. Postačí vám imbusový kľúč č.4, 5, 6 /záleží na značke bicykla/ a vidlicový kľúč č.15 na namontovanie pedálov.
 

Ako postupovať pri montáži

Samotná montáž pozostáva zo štyroch krokov:zlozenie_bicykla_ciste.jpg

1. Nasadíme koleso do prednej vidlice, zasunieme rýchloupinák a dotiahneme.

2. Odskrutkujeme krytku predstavca-riadidiel, priložíme riadidlá do predstavca a s citom dotiahneme skrutky krytky tak, aby nedošlo k ich pretočeniu a poškodeniu závitu.

3. Pedál s označením na boku osy L montujeme na ľavú stranu -
pedál má !!! ľavý závit !!!. Pedál s označením R montujeme na pravú stranu - pedál má pravý závit. Dostatočne dotiahnite tak, aby nedošlo k ich vytočeniu počas jazdy.

4. Zasunieme sedlovku so sedadlom do rámu bicykla / minimálne po rysku vyznačenú na sedlovke/ a dotiahneme rýchloupinák /viď návod na poskladanie bicykla/.

V škatuli je vždy pribalený návod aj s názorným postupom montáže.Možnosť zabalenie celého zmontovaného bicykla do veľkej krabice za príplatok

Pri zabalení zmontovaného a skontrolovaného bicykla do veľkej krabice sa z bicykla demontuje iba predné koleso. Všetky ostatné komponenty ostávajú namontované a nastavené na bicykli. Po vybalení stači namontovať predné koleso a vyraziť na prvú jazdu.

Ak si aj napriek návodu nebudete vedieť s montážou poradiť, neváhajte a zavolajte nám na našu hot linku.

 


UPOZORNENIE! Nezabudnite si prečítať návod pribalený pri bicykli, kde sa dozviete, ako sa starať a servisovať váš nový bicykel. Pre kladné vybavenie prípadnej reklamácie je potrebné po najazdení 100 km si nechať na bicykli urobiť záručnú prehliadku, ktorú vám v našej predajni spravíme bezplatne. Ak ste z ďaleka a nemôžete k nám pricestovať, nechajte si prehliadku spraviť v niektorej predajni bicyklov s cykloservisom. Takáto prehliadka však už bude spoplatnená podľa aktuálneho cenníka príslušnej predajne.

Správne upnutie predného kolesa

navod_predne_koleso.jpg


Bicykle sú balené do krabice o rozmeroch uvedených na obrázku. Veľkosť krabice je závislá od typu bicykla.

krabica-rozmery-m_1.jpg 

Ako naložiť predné koleso

Vyhľadávanie