Telefón054/4722742 Mobilný telefón0904 089 272 Po-Pia 09:00-16:00 / Obedňajšia prestávka: 12:00-13:00 hod.

Ako spojazdniť bicykel po vybalení

 

Každý bicykel je pred odoslaním odborné zložený, nastavený, skontrolovaný a odskúšaný.
Aby sme vám mohli bicykle poslať, je potrebné po nastavení a skontrolovaní z neho odmontovať:bicykel_v_skatuli.jpg

1. predné koleso
2. riadidlá
3. pedále
4. sedadlo so sedlovkou

Ak si necháte poslať bicykel zabalený do veľkej krabice, tak bude stačiť naložiť iba predné koleso. Ostatné komponenty budú namontované a nastavené.

Pri doručení si skontrolujte škatuľu, či na nej nie sú známky poškodenia, ktoré mohlo nastať počas manipulácie a prepravy.


Po vybalení bicykla odstráňte ochranné fólie a pripravte si  náradie potrebné na jeho poskladanie. Postačí vám imbusový kľúč č.4, 5, 6 /záleží na značke bicykla/ a vidlicový kľúč č.15 na namontovanie pedálov.
 

Ako postupovať pri montáži

Samotná montáž pozostáva zo štyroch krokov:zlozenie_bicykla_ciste.jpg

1. Nasadíme koleso do prednej vidlice, zasunieme rýchloupinák a dotiahneme (viď návod dole).

2. Odskrutkujeme krytky predstavca, priložíme riadidlá do predstavca a s citom dotiahneme skrutky krytky tak, aby nedošlo k ich pretočeniu a poškodeniu závitu.

3. Pedál s označením na boku osy L montujeme na ľavú stranu -
pedál má !!! ľavý závit !!!. Pedál s označením R montujeme na pravú stranu - pedál má pravý závit. Dostatočne dotiahnite tak, aby nedošlo k ich vytočeniu počas jazdy.

4. Zasunieme sedlovku so sedadlom do rámu bicykla / minimálne po rysku vyznačenú na sedlovke/ a dotiahneme rýchloupinák /viď návod na poskladanie bicykla/.

V škatuli je vždy pribalený návod aj s názorným postupom montáže.Možnosť zabalenie celého zmontovaného bicykla do veľkej krabice za príplatok

Pri zabalení zmontovaného a skontrolovaného bicykla do veľkej krabice sa z bicykla demontuje iba predné koleso. Všetky ostatné komponenty ostávajú namontované a nastavené na bicykli. Po vybalení stači namontovať predné koleso a vyraziť na prvú jazdu.

Ak si aj napriek návodu nebudete vedieť s montážou poradiť, neváhajte a zavolajte nám na našu hot linku.

 


UPOZORNENIE! Nezabudnite si prečítať návod pribalený pri bicykli, kde sa dozviete, ako sa starať a servisovať váš nový bicykel. Pre kladné vybavenie prípadnej reklamácie je potrebné po najazdení 100 km si nechať na bicykli urobiť záručnú prehliadku, ktorú vám v našej predajni spravíme bezplatne. Ak ste z ďaleka a nemôžete k nám pricestovať, nechajte si prehliadku spraviť v niektorej predajni bicyklov s cykloservisom. Takáto prehliadka však už bude spoplatnená podľa aktuálneho cenníka príslušnej predajne. Doklad o vykonaní servisnej prehliadky si odložte do záručného listu.

Správne upnutie predného kolesa

navod_predne_koleso.jpg


Bicykle sú balené do krabice o rozmeroch uvedených na obrázku. Veľkosť krabice je závislá od typu bicykla.

krabica-rozmery-m_1.jpg 

Pri zvolení zabalenia do veľkej krabice je potrebné už len naložiť predné koleso. Všetky ostatné komponenty sú namontované a nastavené. Viac informácii TU.

Postup ako naložiť predné koleso po vybalení je vo videu.

 

Ako naložiť predné koleso

Vyhľadávanie