Telefón054/4722742 Mobilný telefón0904 089 272 Po-Pia 09:00-16:00 / Obedňajšia prestávka: 12:00-13:00 hod.

SCHWALBE plášte

 

Bicyklové pneumatiky značky SCHWALBE sú v USA rovnako ako v Južnej Afrike, v Japonsku či v Austrálii. V Európe sú lídromLOGO_1.jpg na trhu! Tento úspech má dva dôvody. Prvý - sú to "pneumatikoví fanatici"! Absolútne špecializovaní na bicykle, k tomu niekoľko rokov už aj na invalidné vozíky. Druhý - pneumatiky Schwalbe nie sú všade, ale len exkluzívne v špecializovaných predajniach, pretože k predaju patrí kvalifikované poradenstvo a dobrý servis.
Firma sídli v Nemecku, dcérske spoločnosti vo Francúzku, Veľkej Británii, Taliansku a Holandsku. Partneri sú v 28 krajinách sveta.

Hodnotenie pneumatíkuvod__hodnotenie_3.jpg

Aby ste rýchlejšie pochopili a ľahšie vedeli porovnať jednotlivé pneumatiky, boli ohodnotené v kategórii rýchlosť, záber, ochrana proti prerazeniu a životnosť. Jeden pohľad a viete to, ktorá pneumatika je pre ktorú oblasť nasadenia. 

Body boli ešte ďalej diferencované (- skôr slabá, o priemer, + dobrá, ++ veľmi dobrá). Záber môže byť na rozličnýchuvod__hodnotenie_2.jpg podkladoch veľmi rozdielny. Hodnotenie rýchlosti je založené na faktore valivého odporu a hmotnosti, ale nie vždy sú obe hodnoty relevantné. Ťažké koleso vyžaduje viacej sily pri zrýchlení. Pri rovnomernej jazde nehrá hmotnosť takmer žiadnu úlohu.

Vedeli ste o tom, že väčšia šírka umožňuje rýchlejšiu jazdu?

 

Pravda o valivom odpore. Širšie plášte poskytujú lepšiu kontrolu, viac komfortu a viac radosti. Tento fakt sa presadil v posledných rokoch. Toto ale veľmi nezaujíma športového inžiniera Petra Nilgesa.sirka_pneumatik2.jpg Jemu ide o rýchlosť.
Náruživý ligový pretekár chcel vedieť, s akou šírkou a akým tlakom bude v teréne najrýchlejší. Pre svoju dizertačnú prácu "Valivý odpor v teréne" na Vysokej škole športu v Kolíne, meral pri 300 testovacích jazdách s SRM kľukami presnú spotrebu energie.
Na ceste, štrku a lúke skúmal tri rozličné plášte v troch šírkach pri tlaku 0.15, 0.20, 0.30, a 0.40 MPa.
Výsledok bol jednoznačný. Vysoký tlak vzduchu zvyšuje rýchlosť iba na ceste. V teréne je valivý odpor o to nižší, o čo je šírka pneumatiky a nižší tlak. To platí o tvrdých štrkových terénoch ako aj o mäkkých lesných a lúčnych terénoch. Až 40 W sa dá takto ušetriť v extrémnom teréne. Aj nevýhoda nižšieho zrýchlenia pri vyššej hmotnosti sa ľahko vykompenzuje.
Vysvetlenie: Plášť s nižším tlakom vzduchu sa dokáže lepšie prispôsobiť terénnym nerovnostiam. Menej sa ponára do terénu. Celý systém je tým menej brzdený. Úzke pneumatiky preto doporučujeme iba jazdcom s nižšou hmotnosťou, váhovým fetišistom alebo pre extrémne bahnisté terény.

 

 

Vhodnosť použitia
pouzitie.gif
 

 

Vyhľadávanie