Telefón054/4722742 Mobilný telefón0904 089 272 Po-Pia 09:00-16:00 / Obedňajšia prestávka: 12:00-13:00 hod.

BOSCH 2020

Dlho očakávaný motor BOSCH Performance CX štvrtej generácie z veľkým stredovým prevodníkom je tu. S hmotnosťou 2,9 kg a maximálnym krútiacim momentom 75 Nm prináša viac potešenia z jazdy pri náročných jazdách, a to aj napriek mimoriadne kompaktnej veľkosti. Pre rok 2021 je motor silnejší a jeho krútiaci moment je 85 Nm. Má nové funkcie ovládania motora a softvérové vylepšenia. Motor eMountain bike s inovatívnou prevodovkou dobýva každý terén, ponúka rýchlu a presnú reakciu a športovú obratnosť. V čom sa liší nový motor od jeho predchodcu? Už na prvý pohľad je zrejme, že motor je menší, kompaktnejší a stredový prevodník je väčší. Akú výhodu prináša väčší prevodník oproti predošlej generácii pri ktorej bol používaný malý 15 zubový prevodník? Tak v prvom rade je pedálovanie oveľa prirodzenejšie. Máte pocit, že sa veziete na klasickom bicykli, kým nezapnete podporu motora. Pri starom prevedení bolo pedálovanie náročné pri vypnutej podpore motora. Už pri miernejšom kopčeku sa to takmer nedalo zvládnuť. Nový motor eliminoval práve tento nepríjemný jav aj keď málokto jazdil bez podpory motora. Pedálovanie je teraz ľahké ako pri klasickom bicykli a teda nie je potrebné zapínať motor, aby ste zvládli menšie prevýšenie. Dojazd sa tak zvýšil na oveľa väčšie rozpätie v závislosti na profile trate a hmotnosti jazdca, ale dalo by sa povedať, že rádovo o niekoľko desiatok kilometrov.

 

Technické parametre:

Na prvý pohľad do tabuľky technických parametrov je vidieť, že nový motor má navýšené jednotlivé módy rádovo o desiatky % smerom nahor, pri zachovanom krútiacom momente 75 Nm. V novej verzii pre rok 20/21 sa zvýšil len krútiaci moment na 85 Nm. Za zmienku stojí obrovský váhový rozdiel v hmotnosti motora, ktorý je teraz až o 1,1 kg ľahší oproti predchodcovi.

Nový merač KIOX

Kiox je palubný počítač pre ambicióznych športových jazdcov. Kiox má všetky klasické funkcie zabudovaného počítača a súčasne vám umožňuje prístup k digitálnemu svetu pomocou aplikácie pre smartfóny. Farebný displej vám poskytne všetky údaje o jazde na prvý pohľad, zatiaľ čo samostatná ovládacia jednotka umiestnená na riadidlách ostáva pod kontrolou a umožňuje dávať pozor na terén. Kiox môže zaznamenať vaše cesty a odoslať všetky relevantné údaje prostredníctvom pripojenia Bluetooth k smartfónu na online portál eBike Connect. Vďaka tomu je Kiox perfektným spoločníkom na každej jazde. Použitie technológie Bluetooth pre spojenie s voliteľným remienkom na hrudník - hrudným pásom, vám umožňuje kedykoľvek skontrolovať aktuálny srdcový rytmus a získať tak maximum zo svojho tréningu. Nízkoenergetické rozhranie Bluetooth tiež umožňuje aktualizáciu softvéru, ktorý sa má stiahnuť do palubného počítača bez potreby káblového pripojenia.

Pripojenie - automatická synchronizácia

Športový palubný počítač tvorí spojenie s prepojeným svetom eBike Bosch. Údaje o jazde zaznamenáva spoločnosť Kiox a prenášajú sa cez Bluetooth do aplikácie eBike Connect. Kiox kombinuje údaje GPS zo smartfónu s jazdnými údajmi, ktoré je možné vyvolať v aplikácii alebo na online portáli.

.

 

Prevádzkyschopnosť
Vyliezť, zapnúť, odísť a baviť sa. Palubný počítač sa môže okamžite použiť a poskytne vám všetky dôležité informácie a údaje.

Dizajn
Kiox získava body za svoj štýlový vzhľad: Obrazovka má silné farby a jasne rozmiestnené užívateľské rozhranie. Praktický magnetický držiak dodáva riadidlám elegantný a uprataný vzhľad.

Čitateľnosť
Priesvitný farebný displej s uhlopriečkou 1,9 "zaručuje perfektnú čitateľnosť aj pri silnom slnečnom svetle. Pretože sa podsvietenie prispôsobuje svetelným podmienkam, všetko je dokonale čitateľné - aj za tmy.

 

 

 

Výcvik
Pomocou BLE (Bluetooth Low Energy) pripojte Kiox k monitoru srdcovej frekvencie, ako je napríklad Polar H7. To vám umožní sledovať váš srdcový rytmus a vyťažiť maximum zo svojho tréningu.

Motivácia
Zvýšte svoju úroveň kondície: Napríklad indikátor na displeji vám ukáže, či jazdíte nad alebo pod priemernú rýchlosť. Toto vás bude motivovať, aby ste sa ešte viac tlačili.
 

Sklo displeja
Či už sa jedná o nečistoty alebo kamenné štiepky, sklenený displej odolný voči poškriabaniu je skvelým partnerom, či už na ceste alebo v meste.

Magnetický držiak
Rýchlo uložené a bezpečne namontované, aby odolali nárazom v drsnom teréne. Magnetický držiak umožňuje ľahké vybratie a pripojenie palubného počítača, ako aj pevné držanie.

Kompaktné diaľkové ovládanie
Majte všetko pod kontrolou: Tlačidlá umožňujú, aby sa palubný počítač ovládal palcom bezpečne a pohodlne. Výrazný hmatový tlak za tlačidlami počas prevádzky poskytuje jasnú spätnú väzbu.

 

 


Pripojenie

 

SERVIS Elektrobicyklov
Sme špecializované certifikované servisné pracovisko pre elektrobicykle s pohonom BOSCH a SHIMANO. Diagnostika, upgrade, test batérie, výmena ložísk a všetky odborné práce vám vieme poskytnúť v našej predajni bicyklov. Každý nový bicykel je odborne zmontovaný, nastavený a skontrolovaný diagnostikou na elektrobicykle. Naši pracovníci sú každoročne odborne školení a pripravení postarať sa o váš elektrobicykel.

Vyhľadávanie