Telefón054/4722742 Mobilný telefón0904 089 272 Po-Pia 09:00-16:00 / Obedňajšia prestávka: 12:00-13:00 hod.

Ako funguje elektrobicykel?

Väčšina elektrobicyklov funguje na princípe, že pomáha cyklistovi počas pedálovania úmerne jeho sile. Čiže, výkon podľa zvoleného stupňa dopomoci, ktorý produkuje motor, je závislý od výkonu, ktorý odvádza jazdec. Jednotlivé módy vám pridajú k vášmu výkonu približne od 25% až do 360% pomoci. Asistencia motora je do 25 km/hod a po jej prekročení sa plynule odpojí.

Ako umývať elektrobicykel?

Podobne ako umývame klasický bicykel, takže je možné ho umývať vodou a rovnako je zakázané používať vysokotlakové čističe. Vysoký tlak môže vtlačiť vodu do ložísk, tesnení alebo pružení. Rovnako je na tom aj tesnenie motoru, ktoré môže byť silným tlakom vody prekonané.

Aký dojazd má elektrobicykel?

Čo ovplyvňujúce dojazd elektrobicykla:

  1. Profil trate - množstvo stúpaní, strmosť, povrch a jeho kvalita
  2. Poveternostné podmienky - sila vetra, jeho smer, teplota prostredia
  3. Človek - jeho telesná hmotnosť, technika jazdy a radenia, rýchlosť, kadencia pedálovania
  4. Konštrukcia bicykla, použité komponenty, náklad ako voda, kapsičky, batoh a iné

Dojazd je zvyčajne v rozsahu  50 – 130 km. Pre potreby odhadu je nápomocná funkcia merača (RANGE), ktorou je vybavený každý elektrobicykle.

Ako zvýšiť dojazd elektrobicykla?

Dojazd elektrobicykla závisí od kapacity batérie, ktorá sa meria vo watthodinách, ale zároveň je silne ovplyvnená rôznymi faktormi, ktoré máme vyššie uvedené. Odporúčame batérie s kapacitou najmenej 500 Wh.

V akom počasí je možne jazdiť na elektrobicykly?

Je na ňom možné jazdiť za každého počasia, ale pri teplotách okolo 0 °C sa odporúča používať ochranný neoprénový obal na batériu a nenechávať bicykel s batériou na mraze. Podobne sa neodporúča nechávať elektrobicykel  vystavený extrémnym teplotám.

Ako sa nabíja batéria elektrobicykla?

Batéria elektrobicykla je pri nabíjaní zapojená pomocou nabíjačky do klasickej elektrickej zásuvky 220V.
Väčšina modelov používa demontovateľné batérie, prevažne sú umiestnené priamo na ráme. Ich výhodou je hlavne možnosť samostatného nabíjania.

Ako dlho sa nabíja batéria elektrobicykla?

Doba nabíjania je rôzna. Záleží od výrobcu a konkrétnej konštrukcie batérie a na plné nabitie je potrebný čas 4-6 hodín. Čas nabíjania je ovplyvnený aj samotnou nabíjačkou, pričom tie cestovné pre svoju menšiu veľkosť disponujú menším výkonom, čo si vyžaduje dlhší čas nabíjania.

Má batéria pamäťový efekt?

Do elektrobicyklov sa dávajú hlavne batérie typu Li-Ion, ktoré nemajú pamäťový efekt. To znamená, že ju môžete nabíjať aj po krátkej jazde a má to rovnaký vplyv na životnosť batérie, ako keby ju nabíjate úplne vybitú. Batérie výrobcov Shimano a Bosch garantujú životnosť až 1 000 nabíjacích cyklov.

Ide elektrobicykel aj keď nešliapeme?

Nie, elektrobicykel len podporuje váš výkon, ak potrebujete získať väčší výkon, tak vyviniete väčšiu silu na pedále, a tým sa zvýši hodnota snímača krútiaceho momentu. Motor zaručene neprevezme celú prácu za vás, ale poskytuje len podporu na základe vášho vlastného výkonu.

Ako na údržbu a servis elektrobicykla?

Údržba elektrobicykla sa viac menej zhoduje s údržbou klasického bicykla, naviac je len údržba elektrických zariadení s kontaktmi, teda motora, batérie a ovládacích prvkov spolu s riadiacou jednotkou.
Doporučujeme aspoň raz do roka nechať bicykel skontrolovať v špecializovanom servise, kde pomocou diagnostického programu skontrolujú motor, ovládací modul a stav batérie.

Ako rýchlo môžeme s elekrobicyklom ísť?

Najvyššiu možnú rýchlosť vie elektrobicykel vyvinúť 25km/h podľa predpísaných smerníc. Sú aj  rýchlejšie elektrobicykle, až do rýchlosti 45 km/h. Pre ne ale platia rovnaké pravidlá ako pre motocykle a skútre a šoféri tu potrebujú špeciálne oprávnenie a musia byť vybavení stanovenými pomôckami.

Pre koho je elektrobicykel určený?

Úplne pre všetkých. Pomoc v podobe batérie a elektromotora môže poslúžiť komukoľvek. Je to výborná voľba pre partnerky, ktoré chcú s vami stráviť čas. Elektrobicykle šetria čas, ktorý ocenia hlavne ľudia s nedostatkom času. Pre ľudí po úraze, ale aj pre seniorov.

Aký elektrobicykel je pre mňa vhodný?

O vhodnosti výberu elektrobicykla je najlepšie sa poradiť v špecializovaných predajniach elektrobicyklov. Pre každého je vhodný iný typ elektrobicykla. Delenie bicyklov je rovnaké ako u klasický bicykloch - mestské, trekingové, krosové, cestné, horské alebo MTB bicykle, celoodpružené MTB bicykle a detské. Viac o jednotlivých kategóriach ...

Vyhľadávanie