Telefón054/4722742 Mobilný telefón0904 089 272 Po-Pia 09:00-16:00 / Obedňajšia prestávka: 12:00-13:00 hod.

VDO cyklomerače

Značka VDO predstavuje najvyspelejšie produkty cyklomeračov. Prinášajú funkcie, ktoré ste až doteraz museli hľadať u iných výrobcov. Dôležité informácie sa zobrazujú na trojriadkovom displeji viditeľné na prvý pohľad. Ľahko sa upevnia na riadidlá alebo predstavec. Rada + pracuje na frekvencii 2,4GHz digitálneho bezdrôtového kódovaného prenosu dát, ktorý prenáša údaje o rýchlosti, kadencii a srdcovej frekvencii bez nežiadúceho skreslenia.

Digitálna technológia je hudbou budúcnostivdo_m.jpg
Poslednou novinkou v technológiách VDO je digitálny prenos, vďaka ktorému má VDO medzi výrobcami cyklocomputerov ďalší primát. Výhody digitálneho prenosu sú jednoznačné a vďaka tejto inovácii sú bezdrôtové verzie cyklocomputerov VDO schopné ponúknuť kvalitnejšie informácie, neskreslené prenosom a bez tradičných chýb, vyvolaných napríklad okolitými zdrojmi napätia, alebo inými cyklocomputermi z bezdrôtovým prenosom.
Digitálny prenos je vďaka celkom odlišnej charakteristike signálu podstatne presnejší a bezpečnejší. Zatiaľ čo analógový prenos cyklocomputerov sa odohráva po vlnách o frekvencii 121KHz, digitálny prenos je až 4000 krát rýchlejší a prebieha na frekvencii 433MHz. Signál je tiež odlišný. Zatiaľ čo u analógového prenosu je vo vlne vždy len jedna informácia, digitálny prenos posiela celý dátový súbor. V ňom sú informácie prevedené do formy zápisu núl a jednotiek, ktoré sa nedajú zmeniť vonkajšími vplyvmi, ako sú zdroje vysokého napätia, mobilné telefóny, iné bezdrôtové cyklocomputery, LED diódy alebo dynamá svetiel. Dátový súbor obsahuje okrem aktuálne nazbieraných informácii za posledné dve sekundy, užívateľský kód zamedzujúci rušenie jednotlivých cyklocomputerov a súhrn všetkých dát za posledných 45 sekúnd. Vďaka tomu sú s každým dátovým súborom tiež aktualizované informácie skôr prijaté, vďaka čomu nemôže dôjsť k strate dát za žiadnych podmienok. Dáta za posledných 45 sekúnd sú pred odoslaním ukladané vo vysielači.
Ďalšia obrovská výhoda digitálneho prenosu je možnosť prijať a vysielať signál na väčšiu vzdialenosť. Zatiaľ čo klasický analógový prenos má dosah približne 70cm, digitálne vysielanie funguje až na 1,5m, čo platí pre vysielač frekvencie pedálovania. Čidlo na meranie frekvencie pedálovania je bezdrôtové, čo prináša ďaleko ľahšiu montáž a lepší vzhľad bicykla. Čidlo je možné dokúpiť ku každému modelu VDO s digitálnym prenosom. Stačí ho len namontovať na bicykel a spustiť. Váš cyklocomputer bude prijímať iba kódované dáta prichádzajúce z vášho vysielača a cudzie computery tak nemôžu signál rušiť. Na nové modely VDO je poskytnutá 5 ročná záruka.

 

digitalnatechn.jpg

 

Nová rada A pre športové použitie posúva laťku opäť vyššie. Moderný design pritiahne Vašu pozornosť k rade A. Prehľadne usporiadaný displej s veľkými číslicami je ľahko čitateľný za každej situácie. Základné funkcie pokrývajú všetky potreby hobby jazdcov. Novinkou sú vylepšené detaily ako univerzálny úchyt computeru na predstavec a riadidlá, alebo magnet so západkovým mechanizmom. Modely A4 a A8 sú naviac aj v bezdrôtovej verzii a s analógovým prenosom A4+ a A8+.

Ponuka VDO.

 

Vyhľadávanie